Strona główna - WITAMY NA STRONIE Strona główna   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Mapa strony   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Kontakt  
Strona główna - WITAMY NA STRONIE RSS   Nasz portal jest jednoczesnie serwisem BIP

Strona główna

WITAMY NA STRONIE

WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ WE WROCŁAWIU

 

EkoAlarm: „Wiosenne Przebudzenie...”
2017-06-19

Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu EkoAlarm. Dziennikarze w programie pt: „Wiosenne przebudzenie...” przekażą informacje o tym jak powinniśmy zachowywać się podczas wędrówek po lasach, aby nie szkodzić naturze. Zapraszamy Państwa przed telewizory w poniedziałek 19.06.2017 r o godz. 17:30. Program zostanie wyemitowany na antenach: Telewizji DAMI Jelenia Góra, DAMI Wałbrzych, Telewizji Bogatynia, Telewizji Polkowice i Telewizji Bolesławiec.

Nagroda dla telewizji DAMI Jelenia Góra za film o życiu i ochronie pszczół
2017-06-19

Telewizja DAMI Jelenia Góra otrzymała Nagrodę Główną za film pt.: „O życiu i ochronie pszczoły miodnej” podczas XIV Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych o nagrodę „Kryształowego Ekranu” 2017 pod patronatem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego. Produkcję filmu dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W Karkonoskim Parku Narodowym wyremontowano przeprawę mostową nad potokiem Łomniczka
2017-06-14

Zakończony remont przeprawy na potoku Łomniczka przyczyni się do zmniejszenia negatywnego wpływu turystyki na cenną przyrodę KPN. Turyści wobec braku możliwości poruszania się po zrujnowanej przeprawie często schodzili ze szlaku i uszkadzali roślinność. - Dzięki ukończonej inwestycji dofinansowanej przez nasz Fundusz na terenie KPN został przywrócony dawny przebieg szlaku żółtego z Karpacza do schroniska nad Łomniczką - mówi Hubert Papaj, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Pierwsze loty młodych sokołów wędrownych
2017-06-09

Cztery młode sokoły wędrowne opuściły sztuczne gniazdo i pod czujnym okiem rodziców ćwiczą pierwsze samodzielne loty. Dwie samice i dwa samce wylęgły się pod koniec kwietnia br w milickich lasach. Program reintrodukcji tych ptaków wspierany finansowo przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przynosi oczekiwane efekty.

Akcja zarybiania dolnośląskich rzek: wypuszczono blisko 700 tys. pstrągów potokowych
2017-06-09

Do 5 rzek i ich dopływów trafiły młode pstrągi potokowe. Jest ich coraz mniej m.in. z powodu: susz i niskich stanów wód oraz działalności kłusowników, zanieczyszczeń ściekami komunalnymi i nieprzemyślanych inwestycji hydrotechnicznych. Akcję ratowania pstrągów wspiera finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Szukaj:

 

Biuletyn

Programy priorytetowe Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Programy prioretetowe NFOŚiGW w Warszawie
Programy prioretetowe NFOŚiGW w Warszawie - Sowa
KAWKA